تاریخ ارسال:11:27 - 1395/02/14
امام جمعه زهک : تشکر بابت بازگشایی مجدد معبر شاهگل و گلایه از تعطیلی های بازارچه

 

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نگاه توسعه ای دولت تدبیر و امید به این استان به گونه ای است که هر پروژه به اجرا در آمده در این منطقه در زمان تعیین شده تحویل می شود.

 تحویل و تکمیل طرح ها در زمان مقرر

به گزارش کاغذاخبار علی اوسط هاشمی روز دوشنبه در آیین تکریم از مقام معلم و تجلیل از شوراهای اسلامی منتخب شهرستان زهک اظهار داشت: طرح آبیاری ۴۶ هزار هکتار مزارع سیستان با لوله و کارخانه لاستیک سازی در زمان تعیین شده تحویل می شود.

 

قرارداد ۲۲ هزار میلیارد دلاری در سیستان
وی افزود: هم اینک قراردادی به ارزش ۲۲ هزار میلیارد ریال (دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان) برای اجرای پروژه ۴۶ هزار هکتار طرح آبیاری نوین در منطقه سیستان امضا شده که حدود هزار و ۲۰۰ نفر در آن مشغول به فعالیت شده اند و ۷۰ درصد آنان را نیروهای بومی تشکیل می دهند.

۸۲۰۵۸۷۳۸-۷۰۶۹۴۴۱۸

احداث کارخانه لاستیک سازی با اشتغال ۱۲۰۰ نفر

استاندار سیستان وبلوچستان با بیان اینکه کلنگ کارخانه لاستیک سازی در ۲۱ اسفند ۹۴ با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در این منطقه به زمین زده شد گفت: این کارخانه با اعتباری افزون بر هفت هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال (۷۲۰ میلیارد تومان) و اشتغال هزار و ۲۰۰ نفر ایجاد می شود.

وی با تبریک هفته معلم، شورای اسلامی و کارگر تصریح کرد: معلمان هر جامعه ای اگر در جایگاه واقعی خودشان قرار گیرند آن جامعه به سوی تحول پیش می رود.

هاشمی با اشاره به پیش بینی ۱۵۰ عنوان برنامه برای شوراهای اسلامی تاکید کرد: فرمانداران و اعضای شوراهای اسلامی با بررسی هر روستا بر اساس ظرفیت ها و توانمندیها شامل «روستای سبز، فعال در حوزه گردشگری، تولید، بهداشت و عاری از اعتیاد» فعالیت و خدمات خود را ارائه کنند.
استاندار سیستان وبلوچستان اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی نیازمند نگاه و آغوش باز به همه آرا و نظرات است و باید تمام ظرفیت ملی برای تحقق آن به کار گرفته شود.

سفروزیر آموزش و پرورش و معاون رئیس جمهور به استان

وی از سفر هفته آینده وزیر آموزش و پرورش و معاون رئیس جمهوری به استان خبرداد و افزود: در این سفر ارتقا شاخص های آموزشی سیستان وبلوچستان سند می شود.

 

هاشمی با بیان اینکه جریان برجام آلمانی ها را وارد استان کرده است گفت: با فضای حاصل از برجام طرح های استان و ورود هیات های خارجی برای بررسی موقعیت و ظرفیت های سرمایه گذاری قوت می گیرد.

امام جمعه زهک : تشکر بابت بازگشایی مجدد معبر شاهگل و گلایه از تعطیلی های بازارچه

امام جمعه زهک نیز در این همایش با تقدیر از تلاشهای انجام شده در زمینه کنترل سیلاب ها، گفت: اگر در استان امنیت، آب و انرژی به خوبی مدیریت شود تمامی معضلات و مشکلات برطرف می شود.

حجت الاسلام حسن خدری اظهار داشت: بیش از ۸۰ درصد پروژهای در دست اجرا در زمان تعیین شده به پایان نمی رسند به طوری که این مساله مردم را نسبت به دولت بدبین می کند و تاخیر در اتمام پروژه ها نیز برای دولت هزینه های سنگینی را تحمیل می کند.

وی بیکاری در منطقه سیستان را یک فاجعه دانست و تصریح کرد: اعتیاد، طلاق و کاهش ازدواج ها از جمله نتایج بد این فاجعه است.

امام جمعه زهک از بازگشایی مرز شاهگل که باعث اشتغال زیادی از مردم منطقه شده تقدیر کرد و افزود: راه اندازی طرح پاس مرزی و کارت مرزی که دغدغه استاندار سیستان وبلوچستان است باعث رونق گرفتن مرز و تامین معیشت مرزنشینان می شود.
وی از تعطیلی مکرر معبر مرزی شاهگل گلایه کرد.

فرماندار زهک نیز در آیین تجلیل از مقام معلم و شوراهای اسلامی منتخب این شهرستان گفت: اعضای شوراهای اسلامی با تکیه بر خرد جمعی و دوری از فرد گرایی زمینه توسعه اجتماعی و عمرانی منطقه را فراهم کنند و در این راه دستگاههای اجرایی یاریگر شوراها خواهند بود.

جمشید رخشانی نسب با تبریک هفته معلم گفت: اگر معلمان نبودند جامعه به سوی توسعه سوق پیدا نمی کرد.

رضا صباغی رییس آموزش و پرورش زهک هم با بیان اینکه هزار و ۲۰۰ همکار فرهنگی وظیفه آموزش ۱۶ هزار و ۵۰۰ دانش آموز را در ۱۴۰ واحد آموزشی بر عهده دارند اظهار داشت: محدودیت های مالی و مشارکت نکردن اولیا به سبب فقر اقتصادی در منطقه مشکلاتی در حوزه آموزش و پرروش ایجاد کرده است با این وجود با همت مدیران و معلمان شاخص های آموزشی و پرورشی در این شهرستان رشد داشته است.

معلمان نمونه و اعضای شوراهای اسلامی منتخب شهر و روستای شهرستان زهک در این آیین که با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، امام جمعه زهک، فرمانداران زهک و زابل، رییس شورای اسلامی استان و مسوولان محلی در سرسرای اقبال لاهوری زهک برگزار شد، مورد تجلیل قرار گرفتند.

لازم بذکر است استاندار سیستان وبلوچستان روز گذشته با سفر به منطقه سیستان پس از بهره برداری کارخانه آنتیموان در سفیدآبه شهرستان نیمروز با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از روند اجرای طرح ۴۶ هزار هکتار آبیاری نوین به مزارع سیستان نیز بازدید کرد.
علی اوسط هاشمی صبح روز دوشنبه در بازدید از دهانه ورودی سیلاب به منطقه سیستان و مرکز تحقیقات، ترویج و آموزش این شهرستان زهک بازدید کرد. ( منبع : ایرنا سیستان و بلوچستان)

CAPTCHA
پرسش
Fill in the blank.